Krátké zprávy

23/08/18 Mládí vpřed! Zvolala Tereza Reichová a natočila s účastnicemi workshopu dokumentu na festivalu studentské tvorby Start Film krátký film o překonání vlastních strachů. Čerstvý zážitek pak popisuje v novém blogu. 

21/08/18 Na festivalu v Sarajevu bylo předsatveno 18 producentů a producentek, kteří se v říjnu v Ji.hlavě a v únoru na Berlinale zúčastní prestižního workshopu Emerging Producers2 2019. Máme radost i z českých a slovenských účastníků, tentokrát přesněji účastnic - Českou republiku bude reprezentovat Anna Herza Tydlitátová a Slovensko Wanda Adamík Hrycová. 

20/08/18 Už první záříjovou sobotu bude mít na Živém kině předpremiéru ve střižně film o Charliem Soukopovi s titulem Feral. Osobní zpověď režiséra Jiřího Holby najdete v rubrice Nový film. 

16/08/18 Dokumentární film Mečiar slovenské režisérky Terezy Nvotové, který byl na podzim ve světové premiéře uvedl 21. MFDF Ji.hlava, je vybrán mezi patnáct snímků nominovaných na nejlepší evropský dokument v rámci European Film Awards. Gratulujeme a držíme palce v závěrečném klání!

16/08/18 Jak udělat kriminálku jinak a pořád stejně? Odpověď předkládá mediální analytik České televize Milan kruml ve svém další blogu. 

13/08/18 - Už za týden začíná Živé kino. Jedním z uvedených filmů bude i portrét surrealisty Vladislava Effenbergera. O novém filmu a o lovu černého žraloka píše režisér David Jařab. 

06/08/18 NOVÝ FILM: Neviditeľná. Režisérka Mária Martiniaková se svěřuje se zážitky z přípravy nového filmu o poporodní péči. 

26/07/18 BLOG: Metaobrazy současné Ameriky, anebo spektákly násilí a Luxusu? Ptá se blogerka Andrea Průchová a pouští dva aktuální videoklipy Donalda Glovera, Beyoncé a Jay-Z. 

23/07/18 Volání divočiny. Karolina Peroutková o svém filmu: Jednoho dne mi Petr povídá: „Ale mně se nelíbí jenom rap. Mám rád ještě tohle...“ – a zanotoval Beethovenovu skladbu Pro Elišku. „No, to je zajímavé,“ říkám na to, „od koho to je?“ „To právě nevím,“ odtuší Petr, byl to ale podle něj nějaký hluchý zpěvák...

 

16/07/18 V dnešním Novém filmu píše režisér Viliam Poltikovič o dobrodružství kolem vzniku jeho filmu Příběh Tantry.